Konferencja w CKZiU

W pionkowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU Pionki odbyła się konferencja popularno – naukowa pod nazwą “Warunki życia, problemy i potrzeby rodzin powiatu radomskiego z dziećmi w wieku szkolnym”.
Organizatorem konferencji był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu, we współpracy z Rzecznikiem Praw Rodziny Powiatu Radomskiego oraz CKZiU w Pionkach. Warto zaznaczyć, że tegoroczna Konferencja organizowana była dla rodziców, pracowników Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, pedagogów i psychologów szkolnych, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych, dyrektorów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z terenu Powiatu Radomskiego. Poruszone zostały ważne zagadnienia naukowe związane z polityką rodzinną. Podczas prezentacji przedstawione zostały warunki życia i problemy rodzin, które wychowują dzieci w wieku szkolnym. Szczególnie ważnym aspektem było położenie nacisku na poprawę relacji: szkoła – rodzic, rodzic – szkoła.
✅Prelegentami podczas konferencji byli: dr Jolanta Borek – Rzecznik Praw Rodziny Powiatu Radomskiego; Halina Janiszek – Stajniak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu; Ewelina Durazińska – Psycholog SPZZOZ – Szpital w Iłży; Justyna Stanik – Rybak, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu; Kamil Warda, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu; Linda Dąbrowska ze Stowarzyszenia Karuzela.
✅Każdy z uczestników sympozjum otrzymał publikację naukową pn. „Warunki życia, problemy i potrzeby rodzin powiatu radomskiego z dziećmi w wieku szkolnym”, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Radomiu w roku 2021.
✅Patronat nad konferencją sprawowali: Mazowiecki Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Warszawie; Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu; Komendant Miejski Policji w Radomiu