Obchody dnia odzyskania przez Polskę Niepodległości w CKZiU

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej to nasza szkolna tradycja. Tegoroczna, szesnasta edycja, stała się okazją dla uczczenia 200. rocznicy śmierci Józefa Wybickiego, autora hymnu narodowego Polski, 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, autorki „Roty”, oraz roku romantyzmu polskiego.
Uczestnicy zaprezentowali bogaty i ciekawy repertuar zarówno w kategorii pieśni, jak i poezji. W kategorii plastycznej uczniowie zilustrowali tematykę patriotyzmu z wykorzystaniem różnych technik.
Występy oceniło jury w składzie: p. Katarzyna Grzywacz-Bielecka, p. Justyna Wiszniowska i Wiktoria Uzdowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Laureaci 16. Szkolnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej:
poezja patriotyczna
I miejsce – Zuzanna Wasiak klasa 4 htT
II miejsce – Amelia Kozłowska klasa 3 mtTp
III miejsce – Nadia Tkaczyk i Natalia Zielińska klasa 2 mżtTp
pieśń patriotyczna
I miejsce – Amelia Hołuj klasa 4 mżT
II miejsce – Amelia Sąpór klasa 3 lżTp, Nikodem Woźniak klasa 4 gTp, Łukasz van der Donk klasa 3 gTp
II miejsce – Amelia Jędra klasa 2 mżTp
III miejsce – Michał Rębiś klasa 4 mżT
Wyróżnienie – Wiktoria Kruczyńska i Maria van der Donk klasa 4 htT
praca plastyczna
I miejsce – Magdalena Maria Wegner klasa 1 lTp
II miejsce – Dawid Kościanek klasa 4 ltTp
III miejsce – Julia Gregorczyk klasa 3 gTp
III miejsce – Jakub Kidoń klasa 4 ltTp.
Posumowaniem uroczystości było włączenie się młodzieży w ogólnopolską akcję Szkoła do Hymnu. O symbolicznej godzinie 11:11 przy popiersiu patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie uczniowie z nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.