DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w CKZiU odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta wszystkich nauczycieli. Udział w niej wzięli: dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji szkolnej oraz uczniowie.
W częście oficjalnej Pani Dyrektor Magdalena Wiśniewska doceniła pracę dydaktyczną nauczycieli i wyróżniła kilkoro z nich. Następnie wręczyła nagrody Stypendium Starosty Radomskiego uczniom za wybitne wyniki w nauce.
Część artystyczna uroczystości przygotowana została przez uczniów z klas 2mtżTp i 3mtTp pod pilnym okiem wychowaców pani Anny Ryczkowskiej oraz pana Tomasza Śmietanki. Gościnnie wzięli udział uczniowie innych klas: Amelia Hołuj oraz Michał Rębiś z klasy 4mżT, Maria van der Donk i Wiktoria Kruczyńska z klasy 4htT oraz uczeń klasy 3gTp – Łukasz van der Donk. Wysłuchaliśmy również pięknego wiersza Cezarego Kadzewicza pt. ,,Ściany twarzy” w wykonaniu Zuzi Wasiak z klasy 4htT.
Młodzież występująca w uroczystości przypomniała nam wszystkim ,,Co by było gdyby…” w szkole zabrakło nauczycieli. Szkoła to partnerstwo nauczyciela i ucznia. Wiemy już jak ważne są obydwa te elementy w tworzeniu miejsca do zdobywania wiedzy w dobrej atmosferze. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim nauczycielom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze.