Logistycy w projekcie GIRLS GO CIRCULAR

Od 1 listopada 2021r. rozpoczął się w Naszej szkole projekt edukacyjny Girls Go Circular, którego celem jest wyposażenie młodzieży (w szczególności dziewcząt) w wieku 14–18 lat w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze, a także kształtowanie postaw ekologicznych i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Projekt realizowany jest w 8 krajach europejskich.  W projekcie bierze udział 3 klasa technik logistyk.

Wydarzeniem poprzedzającym rozpoczęcie projektu było forum Women and Girls in STEM (Kobiety i dziewczęta w naukach ścisłych) zorganizowane we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Edukacji i Kultury (DG EAC) Komisji Europejskiej. Podczas forum uczennice i uczniowie 3 klasy technik logistyk mieli możliwość spotkać się z kobietami pracującymi w naukach ścisłych i nowych technologiach, które podzieliły się z uczestnikami swoimi osobistymi i zawodowymi doświadczeniami.

Opracowała: Magdalena Domagała