VI Edycja Konkursu Historyczno- Marynistycznego “Dwa Oblicza Pułaskiego”

W dniu 15.06 2021 została rozstrzygnięta  VI Edycja Konkursu Historyczno- Marynistycznego  “Dwa Oblicza Pułaskiego” organizowanego przez Muzeum w Warce.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Podczas pierwszej części uczestnicy konkursu pisali  test sprawdzający  wiedze historyczną, natomiast podczas finału rozgrywane są  dwie konkurencje sportowe: bieg na 600 m i pływanie na dystansie 50 m. Do finału awansowało trzech naszych uczniów , ale z przyczyn losowych do sportowych zmagań przystąpili tylko  Mateusz Amanowicz i  Kacper Hyliński. Po pierwszej części konkursu Mateusz zajmował 4 lokatę a Kacper 22.

Doskonały występ naszych reprezentantów podczas sportowych zmagań, a szczególnie Kacpra Hylińskiego  pozwolił na zajecie w końcowej klasyfikacji premiowanych miejsc. Mateusz Amanowicz zajął  ex aequo drugie miejsce a Kacper Hyliński czwarte.

Oprócz nagród rzeczowych otrzymanych z rąk  organizatorów konkursu obydwaj uczniowie pojadą na 4 dniową wycieczkę do Gdyni połączoną  ze zwiedzaniem okrętu wojennego  ORP  „ Generał Kazimierz Pułaski” . Wycieczka jest dodatkowa nagrodą dla 10 najlepszych uczestników konkursu.

Gratulujemy osiągniętych wyników i  życzymy dalszych udanych startów w kokursach. Opiekunem drużyny był nauczyciel historii Jan Siek.