Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie

Niezmiernie miło nam poinformować, że w IV edycji Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich uczestniczy dwoje uczniów naszej szkoły: Adrianna Murawska (2gTp) oraz Kacper Bal (2gTp).

Zajęcia, w ramach projektu,  prowadzone są przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od października 2020 roku odbyły się cztery sesje zajęć z matematyki. Dotyczyły one: funkcji tworzących, potęgi punktu względem okręgu, symediany, inwersji, jednokładności oraz czworokątów zupełnych. Warsztaty z informatyki poświęcone były: kolejkom, wektorom, teorii grafów oraz algorytmom.

Opinia Ady, jednej z uczestniczek, na temat JWO: „Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz zainteresowanie matematyką. Osobiście wyniosłam z nich wiele informacji, które przydadzą mi się na kolejnych etapach nauki. Wykłady są prowadzone ciekawie, choć nie wszystko jest proste . Na ćwiczeniach dowiadujemy, jak rozwiązać poszczególne zadania. Możemy też sami podawać pomysły na ich rozwiązanie.”