Bądź zawodowcem, czyli zaprojektuj swoją przyszłość z CKZiU

CKZiU zaprasza swoich uczniów do Portugalii na praktyki zawodowe w ramach programu POWERVET na bazie projektu Erasmus +. Tytuł programu (Mobilność, kompetencje, doświadczenie, czyli młodzi Europejczycy na współczesnym rynku pracy) wskazuje na jego najważniejsze przesłanie – adresatami są uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej, którzy w przyszłości będą mogli wykorzystać swoje zawodowe kompetencje na rynkach europejskich, m.in. dzięki udziałowi w kolejnym projekcie unijnym przyznanym CKZiU w Pionkach o wartości 358 484,24 zł.

W ramach projektu 40 uczniów wyjedzie do Portugalii na trzytygodniowe praktyki w pięciu zawodach. Program zakłada podział na dwie grupy, każda po 20 osób wraz z opiekunami. Terminy wyjazdu obejmują pierwsze kwartały 2017 roku. Pierwsza grupa odbędzie praktyki od 28.01.2017r. do 18.02.2017r., natomiast druga od 18.02.2017r. do 11.03.2017r. Miejscowością docelową będzie Barcelos leżące w Apulii na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Program praktyki zawiera: przelot samolotem z Warszawy do Lizbony, zwiedzanie Lizbony, Fatimy, Porto, Bragi, Guimares, pobyt nad Oceanem Atlantyckim. To są niewątpliwe atrakcje, które wszyscy uczestnicy zapamiętają na całe życie, ale najważniejszym punktem będą praktyki zawodowe odbywające się w różnych miejscach pracy, w zależności od wybranego zawodu, a ponadto zdobycie doświadczenia zawodowego i poznanie innych ludzi.

Dodatkowym aspektem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych naszych uczniów, bo bez tej kompetencji młody nowoczesny Europejczyk nie będzie atrakcyjny na rynku pracy. NABÓR TRWA!

Posted in Projekty and tagged , , , , , .