W dniu 7 lutego 2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2020. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbędzie  się 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się w klasach pierwszych prelekcje z przedstawicielami policji z mł.asp. Jarosławem Pochylksim oraz asp. sztab. Mirosławem Płachtą, mające na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Ponadto zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Oto wyniki:

·         I miejsce – Partycja Banaszek kl I ltTp

·         II miejsce – Jakub Kidoń kl I gTp