Życzliwości nie można przedawkować

21 listopada cały świat obchodzi Dzień Życzliwości, a w naszej szkole  akcję rozpropagowali, jak co roku, redaktorzy gazetki „Szkolnym Szeptem”. Zgodnie z ideą tego święta przypomnieli wszystkim o uśmiechu, wzajemnym szacunku, tolerancji, niesieniu pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Nie tylko od święta, ale na co dzień.9d2d1f12-7cd3-46d6-8635-0ea37caee7d3_20091119012253_dzienzyczliwosci

W ogłoszonym plebiscycie „ Najżyczliwszy w CKZiU” zwyciężyli: Stanisław Padewski, Krzysztof Maj i Anna Góralska. Finaliści (nagrodzeni słodkimi upominkami) zebrali gorące brawa.

W szkole od rana można było wylosować życzenia, poczęstować się cukierkami i babeczkami upieczonym przez uczennice z IgT.  Ciastka rozeszły się tak szybko, że nie wszystkim udało się ich spróbować. Ważne, że dzięki słodkościom możemy pomóc bezdomnym zwierzętom!

Na przerwach działo się muzycznie! Oj, działo! Nauczyciele i uczniowie przygotowali muzyczne dedykacje i życzenia. Te drobne gesty sprawiły wszystkim wiele radości, a atmosfera była wyjątkowa, bo przecież ta pozytywna energia zawsze do nas wraca.

Uczniowie Czerwonego zorganizowali happening „ Zakochaj się w ŻYCZLIWOŚCI”. Barwny korowód wyruszył ze szkoły, wywołując u  przechodniów ciepłe uśmiechy. Niektóre ciepłe reakcje zaskoczyły nawet tych, którzy  nie pierwszy raz uczestniczyli w tej akcji.

Z przesłaniem „Z życzliwością ci do twarzy” dotarliśmy do przedszkolaków i gimnazjalistów. Wszędzie spotkaliśmy się ze wspaniałym przyjęciem. Dziękujemy za to!

„Szkolnym Szeptem”