Logistycy na Targach Logistycznych i Wojskowych KIELCE 2018

W dniu 7 września 2018 r. uczniowie klasy IV w zawodzie technik logistyk zwiedzali XXIV Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA w Kielcach. Targi te były połączone z XXVI Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego MSPO.

Logistyka wywodzi się  ze starożytności i rozwijała się na gruncie wojskowości. Dzięki temu na targach można było zobaczyć połączenie tych dwóch dziedzin w spójną całość. Uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu logistyki specjalistycznej i wojskowej, jak również mogli zobaczyć najnowsze trendy i technologie w dziedzinie obronności i logistyki.

W tym roku dla zwiedzających zostały przygotowane ciekawe atrakcje. Można było m.in. wypróbować swoich sił na symulatorach awionetki, samolotu F16, skoku ze spadochronu, jak również postrzelać z karabinu oraz zobaczyć od środka jak wygląda czołg czy transporter opancerzony ROSOMAK znany m.in. z wojny w Iraku.

Targi, w szczególności zaprezentowany sprzęt bojowy zrobił na uczniach nie zapomniane wrażenie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii