Zmagania lingwistyczne

Jak ważna jest znajomość języków obcych chyba nie trzeba już nikogo przekonywać. Konkurencyjność na rynku pracy, komfort w podróży, ciekawe życie towarzyskie czy dostęp do najnowszych odkryć naukowych- to wszystko i nie tylko będzie łatwiejsze, jeśli będziemy komunikatywnie posługiwać się przynajmniej jednym współczesnym językiem obcym.

Uczniowie CZERWONEGO czują się mocni w tym zakresie, o czym świadczy nie tylko biegłość porozumiewania się w trakcie zagranicznych praktyk czy wycieczek, ale również liczba uczniów, którzy przystąpili do najnowszej edycji Szkolnego Konkursu Języków Obcych.

Ponad stu uczestników stawiło się dziś (2 III, piątek), by wziąć udział w teście sprawdzającym ich biegłość w języku angielskim i niemieckim.

W dobrych nastrojach, spowodowanych również intensywnymi promieniami wiosennego słoneczka, przedstawiciele wszystkich zawodów w Technikum zmagali się z pytaniami z gramatyki, słownictwa i wiedzy o krajach z poszczególnych obszarów językowych.

Najtrudniejsze pytania, zdaniem uczniów, dotyczyły historii i geografii- na przykład ‘Gdzie przebiega granica Muru Hadriana?’, ale i tak niektórzy rozwiązali blisko 100 zadań w mniej niż 35 minut.

Teraz tylko pozostaje czekać na wyniki z zaciśniętymi kciukami 😀