Uczennica naszej szkoły na warsztatach olimpijskich.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła będzie miała honor i przyjemność uczestniczyć w III edycji Jagiellońskich  Warsztatów Olimpijskich organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze spotkanie odbyło się 5 października 2019 r. w Krakowie. Uczestniczyła w nim Emilia Abramowicz, uczennica klasy 1gTp. Głównymi tematami zajęć matematycznych były: probabilistyka, jednokładność oraz równania diofantyczne. Część informatyczna warsztatów dotyczyła zagadnień związanych z drzewami podziałowymi, rozbiciem pierwiastkowym oraz algorytmem Mo. Zajęcia prowadzili wykładowcy i studenci UJ (finaliści i laureaci OM, OI, IMO, IOI).

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *