VII Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 13 czerwca 2019 w Centrum Kulturalno-Artystycznym  w Kozienicach odbył się VII Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Współorganizatorem wydarzenia były: Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach, Kozienicki Dom Kultury oraz Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży. Patronat nad festiwalem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Junga, Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka i Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. W czasie tego festiwalu na scenie zaprezentowało się ponad 40 wykonawców z terenu naszego województwa.  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  reprezentowało  dwoje uczniów Agnieszka Malinowska z klasy 2gT i Kacper Hyży z klasy 1gT. Zostali oni docenieni przez jury w tymże konkursie, w którym poziom wokalny był bardzo wysoki. Jurorzy w składzie: Edyta Zawadzka ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach, Mirosława Wójcicka- nauczyciel muzyki oraz muzyk i uczestnik programów telewizyjnych ,, X-Faktor” i ,, Mam talent”  Paweł Stawiński przyznali Kacprowi Hyżemu drugie miejsce  a Agnieszce Malinowskiej wyróżnienie. Kacper zaprezentował utwór ,,River’’ z repertuaru Bishop Briggs, a Agnieszka zaśpiewała piosenkę  Hurt z repertuaru Christiny Aguilery.  Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych wokalistów i życzymy im kolejnych sukcesów .Brawo, brawo,brawo.