Mechanicy w firmie STALGAST

W dniu 16.12.2016 uczniowie klas mechanicznych  uczestniczyli wycieczce programowej do zakładu STALGAST.  Fabryka w Radomiu  produkuje meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej, urządzenia chłodnicze i mroźnicze, zmywarki, ciągi grzewcze oraz ciągi wydawcze stosowane w gastronomii.

Uczniowie z klasy 2lmT poznawali zakład pod względem procesu technologicznego wykonania urządzeń. Zapoznali się z techniką spawania laserowego cienkich blach ze stali nierdzewnych z wykorzystaniem robotów oraz manipulatorów przemysłowych.  Poznali zasadę cięcia laserowego na obrabiarkach CNC oraz technologie gięcia na prasach krawędziowych.

Uczniowie klasy 4gmT bardziej skupiali się na organizacji produkcji, systemie zarządzania oraz strukturą organizacyjną zakładu. Młodzi mechanicy zadawali szereg pytań związanych ze współczesnym rynkiem pracy, możliwościami zatrudnienia po skończonej szkole oraz ewentualnym wyborem kierunku studiów wyższych.

Mamy nadzieje, że spotkanie uczniów z kierownictwem zakładu, zaowocuje w przyszłości szerszą współpracą. Pozdrawiamy zarząd oraz pracowników STALGAST .