Lekcja o Legislacji

„Lekcja o Legislacji” to projekt  realizowanym przez Wydział ds. Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Program edukacyjny ma na celu szerzenie oraz budowanie świadomości prawnej w społeczeństwie poprzez edukację. Lekcje on-line
o takiej tematyce odbyły się w naszej szkole w klasach 4lT, 4mT oraz 3kmśB. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: komu przysługuje inicjatywa ustawodawcza, jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany przepis, jaką drogę pokonuje projekt ustawy nim stanie się powszechnie obowiązującym prawem. Ucząc się wielu ciekawych  zawodów w CKZIU, doskonalimy również wiedze ogólną, która jest konieczna w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Kierujemy się paremią prawniczą „Ignorantia iuris nocet „(łac. nieznajomość prawa szkodzi) wyrażająca jedną z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego.