Szkoła do Hymnu

W  dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Obecni w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dyrekcja szkoły zgromadzeni  wokół rozwiniętej dużej  na 20 metrów biało-czerwonej fladze wysłuchali krótkiej prelekcji na temat Narodowego Święta Niepodległości i okoliczności  jego ustanowienia którą wygłosił nauczyciel historii Jan Siek . Przywołane  też zostały sylwetki Ojców Niepodległości  Józefa Piłsudzkiego, Romana Dmowskiego, Jana Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa , Wojciecha Korfantego. Następnie odpowiadając na apel  Ministerstwa Edukacji „ Szkoła do hymnu” punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność  CKZiU odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.

Posted in Aktualności, Wydarzenia Szkolne.