XIII Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole, jak zwykle, miała uroczysty charakter. Do tradycji szkoły wszedł organizowany z okazji Święta Niepodległości Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. W tym roku odbył się już po raz trzynasty i cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a hasłem przewodnim obchodów stały się słowa: Wolność jest w nas…
W podniosły klimat uroczystości wprowadziło widzów brawurowe wykonanie przez rodzeństwo Marię i Łukasza Van der Donk Poloneza. Pożegnanie Ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego.

Konkurs, który odbył się 8.11.2019, obejmował dwie tradycyjne już kategorie: pieśni patriotycznej oraz poezji patriotycznej. Wszystkie występy łączył wspólny temat patriotyzmu, niepodległości i postaw obywatelskich.
Konkurs niemal profesjonalnie poprowadzili uczniowie z klasy 2 żT oraz 3 lT: Aleksandra Czapla, Wiktoria Mizerska, Monika Kamińska oraz Hubert Woźniak. Rywalizację śpiewaków i recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Iwona Sekuła, Pani Profesor Dorota Banaszek oraz przedstawicielka Samorządu Szkolnego Agata Kowalczyk.
O ogromnej popularności konkursu w naszej szkole świadczy fakt,  iż na scenie wystąpiło łącznie blisko 50 uczniów z różnych klas i z bardzo różnorodnym repertuarem. Zapracowane jury zgodnie podkreślało niezwykle wysoki poziom interpretacji oraz nietuzinkowy dobór repertuaru. Oto wyniki klasyfikacji konkursowej:

Poezja patriotyczna:
I miejsce- Zuzanna Wasiak (kl. 1 htT)
II miejsce- Weronika Wieczorek (kl. 3lT)
III miejsce – Wiktoria Miller (kl. 1 htT

Pieśń patriotyczna:
I miejsce- Zofia Bil (kl. 1 lT), Weronika Kiraga (kl. 4 żT),  Miłosz Kazberuk (kl. 1 lT)
II miejsce- Amelia Hołuj (kl. 1 mżT)
II miejsce- Amelia Nojek (kl. 1 mżT)
III miejsce – Joanna Lenarczyk (kl. 2 hlT)
wyróżnienie- Dawid Boguta (kl. 3kmśB)

Zmagania konkursowe zakończył występ muzyczny Miłosza Kazberuka, który wykonał Poloneza A dur Fryderyka Chopina, co spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności.
Dzięki XIII Szkolnemu Konkursowi Pieśni i Poezji Patriotycznej 8 listopada w naszej szkole stał się dniem refleksji nad historią i współczesnością Polski, gdyż w zaprezentowanych przez uczniów pieśniach oraz lirykach patriotycznych,  jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu.

Udostępnij

Posted in Aktualności, Konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *