Co dalej maturzysto?

W dniu 04.04.2019 r. w naszej szkole maturzyści spotkali się z przedstawicielami szkół wyższych i urzędów na corocznie organizowanym Dniu Przedsiębiorczości. Poznali oferty uczelni oraz swoje prawa jako absolwenci na rynku pracy, które przedstawił doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Radomiu.

Podczas jedenastego Dnia Przedsiębiorczości w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach swoje oferty prezentowali: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny z Radomia, Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach, Zespół Szkół Medycznych Policealnych z Radomia, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, TEB Edukacja, Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych Cosinus.

Spotkanie zakończyła prelekcja Pani Bogusławy Mykietyn na temat rozwoju sztucznej inteligencji, charakterystyki nowych zawodów i potrzeby ciągłego doskonalenia się. Gwałtowny rozwój technologii IT i sztucznej inteligencji (AI) z jednej strony ciekawi, z drugiej przeraża – podobnie jak większość przełomowych zmian. Fascynować mogą wszystkie usprawnienia w naszym życiu – od zarządzania planem zajęć po sporządzanie diagnozy medycznej. Czy sztuczna inteligencja stanowi zagrożenie dla naszej kariery?