„Kochamy Czerwone”

„Kochamy Czerwone” – pod takim tytułem w dniu 21 lutego 2019 roku odbył się niezwykły koncert, zorganizowany przez Centym Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach, który zainaugurował obchody 90-lecia szkoły.

Na gościnnej scenie w Centrum Aktywności Lokalnej wystąpili absolwenci, uczniowie i nauczyciele Czerwonego. Zaprezentowali różnorodny repertuar, którego myślą przewodnia był motyw serca.

Koncert był okazją do spotkania wielu pokoleń, związanych ze szkołą. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Starosta Radomski Waldemar Trelka, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu Krzysztof Szewczyk, zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska, radni powiatowi oraz liczni mieszkańcy Pionek.

Zaproszeni gości mogli przekazać do puszek swoją darowiznę na nowy sztandar szkoły, który będzie ufundowany z okazji jubileuszu. W trakcie koncertu można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS, co wynikało z poszukiwania dawcy szpiku dla mieszkanki Pionek, chorej na ostrą białaczkę szpikową.

Koncert dostarczył wielu wzruszeń i emocji, a artyści zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Wieczór zakończył się spotkaniem wszystkich gości i artystów w kawiarence. Był przepyszny tort i słodkości specjalnie przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły.

Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom i gościom za to, że przyjęli nasze zaproszenie.

Kochamy Czerwone! Obchody 90-lecia rozpoczęto!

[supsystic-gallery id=79]