Spotkanie z firmą KDS

08 stycznia 2019 roku uczniowie klas technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik poligrafii i grafiki komputerowej wzięli udział w lekcji prowadzonej przez Krzysztofa Kleszcza przedstawiciela drukarni etykiet KDS w Sulejówku (www.kds.com.pl), z którą szkoła nawiązała partnerską współpracę.

Tematem lekcji były podstawowe zagadnienia związane z projektem i kolorystyką w odzwierciedleniu do produkcji etykiet. Wspólnie badaliśmy wydruki testowe i faktyczne etykiety. Uczniowie poznawali podstawowe funkcje związane z projektowaniem i kolorystyką. Ponadto weryfikowali swoją wiedzę dotyczącą produkcji etykiet w druku fleksograficznym i cyfrowym, rozpoznać zastosowaną kolorystykę, co więcej potrafili ocenić i odróżnić etykietę metodą fleksograficzną i cyfrową.