Konica Minolta – Wycieczka grafików do centrum pokazowego

16 października grupa 24 grafików z klas 2-4gT wraz z opiekunami Danielem Maciejewskim, Dariuszem Śmietanką i Radosławem Wątorskim udała się na wycieczkę do nowoczesnego centrum pokazowego firmy Konica Minolta – Digital Imaging Square.

Uczniowie mogli zapoznać się z urządzeniami drukującymi, cyfrowymi maszynami do uszlachetnień oraz systemami usprawniającymi zarządzanie dokumentami w biurze. Wśród nowości znalazła się maszyna umożliwiająca lakierowanie sensoryczne z efektem 3D i tworzenie wypukłych okładek książek, wizytówek, kartek okolicznościowych czy etykiet produktów. Kolejną nowością było przedstawienie możliwości łączenia publikacji z elementami rzeczywistości rozszerzonej (AR) takimi jak wideo czy grafika dzięki dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Na koniec uczniowie zapoznali się z zasadami specjalnie przygotowanego dla nich konkursu, w którym nagrodą dla 3 osobowej grupy, która zajmie 1 miejsce, będą tablety graficzne. Konkurs trwa do końca listopada. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.