Dzień Dziecka a la francaise!

W środę 6 czerwca na lekcji j.francuskiego przenieśliśmy się w dziecięcy świat upalnej Francji. Nasza lekcja, ujęta w podstawie programowej jako lekcja z kultury i cywilizacji języka rozpoczęła się od kartkówki, a później już jako “szesnastoletnie dzieci” rozwiązaliśmy quiz z wiedzy ogólnej o Francji.

Pytania były i łatwe i trudne,ale daliśmy radę .Najlepiej poradziła sobie Ola Janas i to ona otrzymał tytuł Mistrza. Felicitations! Każdy otrzymał francuskie upominki: długopis, zakładkę i bransoletkę z napisem francuskim.

Zjedliśmy francuskie madelenki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z rekwizytami francuskimi I podsumowaliśmy naszą lekcję. Nauczyliśmy się nowych słówek, ciekawostek z zakresu kultury I wzajemnej współpracy.

Czekamy na kolejne tematyczne lekcje. To już chyba po vacances! Au revoir a tous!

P.S.Nagrody ufundował Instytut Francuski w Warszawie. Merci beaucoup!