Taśmy termotransferowe w KDS Pionki

Nowa hala produkcyjna drukarni KDS Pionki, była celem wycieczki w dniu 11 kwietnia 2018 r. klasy drugie i trzeciej zawodu technik cyfrowych procesów graficznych.
Pracownik drukarni Pani Karolina Krawiec-Rusinek szczegółowo przedstawiła uczniom produkcję taśm termotransferowych i druk cyfrowy etykiet.

Taśmy transferowe do drukarek i druk cyfrowy są nową ofertą drukarni KDS w Pionkach. Uczniowie mogli zaobserwować cały proces powstawania takiej taśmy termotransferowej, uwzględniając przy tym parametry techniczne takie jak: średnica wewnętrzna, średnica roli oraz nawój IN lub OUT o odpowiedniej długości. Zobaczyli działanie drukarki termotransferowej i wydruk etykiet tą techniką. Poznali rodzaje taśm, rodzaje i ich zastosowanie.

Na koniec zobaczyli druk cyfrowy, który stosowany jest w drukarni KDS do niskich nakładów. Odpowiedni w przypadku krótkich serii etykiet, nadruku zmiennych informacji lub do wydruków próbnych przed realizacją na maszynie fleksograficznej.

Graficy z CKZiU w Pionkach dziękują pracownikom drukarni KDS Pionki, za możliwość odbycia wycieczki , szczególnie dziękujemy Pani Karolinie za ciekawą lekcję w praktyce i przyjazny sposób przekazania nowych wiadomości.

Polecamy! kds.com.pl