„Co dalej maturzysto?”

W dniu 12.04.2018 r. w naszej szkole maturzyści spotkali się przedstawicielami szkół wyższych i urzędów na corocznie organizowanym Dniu Przedsiębiorczości. Poznali oferty uczelni oraz swoje prawa  jako absolwenci na rynku pracy, które przedstawiła Pani Małgorzata Czarnota z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Radomiu.

Podczas dziesiątego Dnia Przedsiębiorczości w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach swoje oferty prezentowali:

• Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu,
  • Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu,
  • Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu filia w Pionkach,
  • Ochotniczy Hufiec Pracy/Młodzieżowe Centrum Kariery w Pionkach,
  • Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, TEB Edukacja,
  • Żak Centrum Nauki i Biznesu,
  • Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych Cosinus.

Spotkanie zakończyła prelekcja Pani Bogusławy Mykietyn na temat rozwoju sztucznej inteligencji.

Gwałtowny rozwój uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI) z jednej strony fascynuje, z drugiej przeraża – podobnie jak większość przełomowych technologii.

Fascynować mogą wszystkie usprawnienia w naszym życiu – od zarządzania planem zajęć po sporządzanie diagnozy medycznej. Czy sztuczna inteligencja stanowi zagrożenie dla naszej kariery?