1,9 MLN ZŁ DLA DWÓCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH Z POWIATU RADOMSKIEGO

Staże i praktyki zawodowe, a także nowocześnie wyposażone pracownie i atrakcyjne zajęcia lekcyjne – to wszystko jeszcze w tym roku czeka uczniów 159 mazowieckich szkół zawodowych, w tym 24 z subregionu radomskiego. Wśród tych  24 są dwie szkoły z powiatu radomskiego :

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży.  Właśnie ruszył projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Umowy z przedstawicielami Radomia, a także powiatów białobrzeskiego, lipskiego,  przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego podpisali marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. W sumie do szkół z subregionu radomskiego trafi ponad 15,7 mln zł.

Zyskają szkoły, uczniowie, ale i nauczyciele. Uczniowie będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe, ale także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dzięki projektowi uczniowie wejdą na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami i odpowiednimi kwalifikacjami, tak bardzo oczekiwanymi przez pracodawców.

– W takim regionie jakim jest województwo mazowieckie, które bardzo dynamicznie się rozwija, firmy i przedsiębiorstwa potrzebują coraz więcej dobrze wykształconych pracowników. W związku z tym musimy wspierać rozwój szkolnictwa zawodowego. Stąd pomysł na realizację tego właśnie projektu, który będzie obejmował 159 szkół i placówek oświatowych. Chcemy wzmocnić właśnie tę gałąź edukacji zarówno przez staże i praktyki zawodowe, ale też poprzez kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe – podkreśla Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Ze strony powiatu radomskiego umowę podpisali: Mirosław Ślifirczyk – Starosta Radomski oraz Leszek Margas – Wicestarosta Radomski.

– Potrzebujemy środków na to, aby szkolnictwo zawodowe było prowadzone na dobrym poziomie – mówił Mirosław Ślifirczyk, Starosta Radomski.

Dzięki takiemu wsparciu szkolnictwo zawodowe zostanie dostosowane do potrzeb
i uwarunkowań lokalnej i regionalnej gospodarki. Mazowieccy przedsiębiorcy zyskają nowych, wykształconych pracowników, a kompetentni i doświadczeni absolwenci bez trudu odnajdą się na rynku pracy.

Projekt zakłada ponad pięcioletni okres realizacji do 31 marca 2023 r.