Warsaw Industry Week 2016

W dniu 08.11.2016 uczniowie klasy 1 oraz 2 technikum mechanicznego uczestniczyli w targach branżowych. Podczas targów zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn i urządzeń wykorzystywanych w wielu branżach technicznych: materiałowych, spawalniczych, obróbkowo-obrabiarkowych, lotniczych oraz samochodowych i innych.

Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym. Targi rozpoczęły się wystąpieniem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Na targach zostały przedstawione:

• urządzenia i technologie obróbki mechanicznej, plastycznej, termicznej
  • obrabiarki CNC
  • urządzenia do obróbki blach
  • narzędzia
  • oprzyrządowanie pomiarowe i technologiczne
  • oprogramowanie wspomagające obróbkę
  • laserowe systemy produkcyjne
  • roboty przemysłowe
  • manipulatory przemysłowe
  • automatyzacja i robotyzacja produkcji
  • kompletne stanowiska i linie zrobotyzowane

Łącznie zaprezentowało się ponad 500 wystawców. Uczniowie oprócz nowoczesnych technologii przemysłowych, mogli podziwiać działania projektowe starszych kolegów z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Rzeszowskiej. Działania te dotyczyły nowoczesnych rozwiązań sterowań robotów i manipulatorów oraz zagadnień związanych z lotnictwem oraz sprzętem wojskowym.

[supsystic-gallery id=’4′]

Posted in Targi, Wycieczki and tagged , , .