Kolejna wizyta młodych mechaników w zakładzie produkcyjnym

W ramach współpracy szkoły z pracodawcami, klasa 2 w zawodzie technik mechanik, uczestniczyła w wizycie szkoleniowej w firmie Marbet. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi technologiami produkcji elementów maszyn.

Oprócz zwiedzania parku maszynowego, brali udział w wykładzie z zakresu nowoczesnego projektowania organizacji produkcji 5S :

1. S – Sortowanie (jap. Seiri)
2. S – Systematyka (jap. Seiton)
3. S – Sprzątanie (jap. Seiso)
4. S – Standaryzacja (jap. Seiketsu)
5. S – Samodyscyplina (jap. Shitsuke).

Najważniejszą informacją dla młodych mechaników, uzyskaną w trakcie tej wizyty, jest świadomość ogromnych możliwości jakie daje współczesny rynek pracy w branży mechanicznej.

Dyrektor produkcji wiele razy podczas naszego spotkanie, uświadamiał uczniom jak bardzo poszukiwani są specjaliści oraz fachowcy ds. produkcji a także jak bardzo przyszłościowy kierunek wybrali.