Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016 w CKZiU

W ramach 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 20.10.2016 r. klasy 2kśZ, 3gT, 3lmT, 3hżT uczestniczyły w meetingu na temat „Bądź autorem swojej kariery”. OTK 2016, jak co roku, inicjowane jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej oraz Ministra Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Magdalena Wiśniewska witając przybyłych gości oraz młodzież CKZIU w Pionkach. Pani Małgorzata Czarnota z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia Radom oraz Pani Bogusława Mykietyn z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Filia Pionki przedstawiły wiele istotnych kwestii i rad dla młodych na rynku pracy. By  dobrze radzić sobie na rynku pracy należy znać języki obce, posługiwać się sprawnie komputerem, być elastycznym i mobilnym, asertywnym, rozwijać umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, umiejętnie organizować swój czas oraz być konsekwentnym i skutecznym co podkreślał doradca zawodowy.

[supsystic-gallery id=3 position=center]

Tegoroczna edycja umożliwiła uczniom poznanie zawodów ginących  w Polsce czy województwie mazowieckim oraz listę zawodów przyszłości. Na uwagę zasługuje fakt, iż rynek pracy lokalny jak i ogólnopolski potrzebuje pracowników w zawodach jakie  oferuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Duża grupa młodzieży skorzystała z możliwości wykonania testu predyspozycji zawodowych.

Absolwentka naszej szkoły przedstawiła młodzieży możliwości i szanse rozwoju własnej firmy na terenie  Pionek. Opowiedziała o trudnościach i sukcesach swojej firmy, zachęcając wszystkich do podejmowania własnej działalności bo warto.

Posted in Wydarzenia Szkolne and tagged , , .