Warsztaty graficzne – sitodruk.

4 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klasy 2 i 3 technik cyfrowych procesów graficznych z sitodruku.
Sitodruk, serigrafia – technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych.
      Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę zwaną sitem. Tą metodą powstają nadruku na koszulkach, pudełkach, ceramice ale również dzieła sztuki. Przykładem mogą być prace Andy Warhola i Richarda Anuszkiewicza.
       Na zajęciach uczniowie wykonywali nadruki na koszulkach. Wzory zostały przygotowane w programach graficznych Photoshop i Illustrator przez naszych młodych grafików.
       Każdy mógł zrobić koszulkę z własnym, niepowtarzalnym projektem.Warsztaty prowadziły panie Ania Ludwicka i Ola Gralik – www.ludwickavandergralik.com.
Zapraszamy do galerii.
 [supsystic-gallery id=’62’]