Pierwsze koty za płoty

Ślubuję uroczyście….

Punktualnie o 17:00  18 września 2017 rozpoczęła się najważniejsza dla tegorocznych pierwszoklasistów uroczystość, a mianowicie ślubowanie, które miało w tym roku szkolnym wyjątkowo podniosły charakter. Do społeczności szkolnej CKZiU dołączyło bowiem aż 134 uczniów z klas pierwszych, czyli najwięcej ze wszystkich pionkowskich szkół ponadgimnazjalnych.

W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się uczniowie wraz z wychowawcami, nauczyciele i wzruszeni rodzice pierwszoklasistów, niektórzy wraz z całymi rodzinami.

Pani Dyrektor Magdalena Wiśniewska przywitała zebranych, przedstawiła kierownictwo szkoły oraz bohaterów uroczystości czyli pierwszoklasistów i ich wychowawców: klasę 1gT  z wychowawcą panią Iwoną Sekułą, klasę 1hżT z wychowawcą panią Agnieszką Procką, klasę 1mT z wychowawcą panem Krzysztofem Majem, klasę 1lT z wychowawcą panią Dorotą Jończyk oraz klasę 1kmśB z wychowawcą panem Tomaszem Śmietanką.

Gościem specjalnym uroczystości ślubowania był pan Wicestarosta Radomski – Leszek Margas, który w okolicznościowym przemówieniu życzył pierwszoklasistom samych sukcesów i ciągłej aktywności w pogłębianiu wiedzy.

Punktem kulminacyjnym spotkania było oczywiście złożenie uroczystego ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Przy sztandarze rotę ślubowania wygłosili:

Agnieszka Malinowska z klasy 1gT, Hubert Woźniak (1lT), Adrian Lewikowski (1mT), Aleksandra Chojnacka (1hżT) i Aleksandra Głos z klasy 1kmśB.

Równie podniosły i wzruszający charakter miało jeszcze jedno wydarzenie uroczystości             – wręczenie przez pana Wicestarostę Radomskiego – Leszka Margasa Stypendiów Starosty Radomskiego aż dziesięciu najlepszym uczniom Czerwonego:

Patrycja Alot z klasy 3kśZ, Wiktoria Chmielewska (3gT), Sylwia Czarnecka (3lT), Piotr Delega (3mżT), Katarzyna Glimasińska (2lT), Izabela Banaszek (3gT), Wiktoria Krawczyk (3lT), Zuzanna Soczewka (4gT), Oliwia Kielich (2lT) i Sandra Górzyńska z klasy 2 żT.

Uroczystość ślubowania zakończyło perfekcyjne odśpiewanie hymnu szkolnego oraz zaproszenie rodziców na spotkania z wychowawcami.

D.Jończyk

[supsystic-gallery id=55]