Smocza ferajna popłynełą po srebro ;) Gratulacje

Dnia 10 czerwca 2017 drużyna z CKZiU Pionki wzięła udział w Ogólnopolskich Wyścigach Smoczych Łodzi o Puchar Burmistrza Miasta Pionki.

CKZiU wystąpiło w składzie: nauczyciele: Lidia Oleszczuk, Anna Kaczmarczyk i Mariusz Wrochna, uczniowie: Łukasz Gregorczyk, Igor Mucha, Kacper Łukasiewicz, Maciej Wieczorek, Patryk Bujała, absolwenci Czerwonego i sympatycy.

Po dwóch pierwszych wyścigach w kategorii powyżej 16 lat na 200 m w starciu z sześcioma innymi drużynami uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Przeszliśmy więc do finału i po starciu się z drużynami Rwę Wiosło i Sportowe Świry zajęliśmy finałowe II miejsce. Jesteśmy z siebie dumni, gdyż pokonała nas jedynie drużyna profesjonalistów składająca się z zawodników klubu sportowego z Warszawy.

Nasz sekret do sukcesu nie tkwi jednak w treningach. Absolwent CKZiU sprzed 10 lat Piotr Zawłocki, który z nami popłynął, zwrócił uwagę na najważniejszy aspekt: „Niewiele jest takich szkół jak Czerwone, gdzie uczniowie i nauczyciele są tak zgrani”. Siła tkwi w naszej jedności!:)