Maturzyści u Jasnogórskiej Matki

Około 3 tys. maturzystów z diecezji radomskiej wzięło udział w jednodniowej pielgrzymce na Jasną Górę, którą dla nich zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Czerwone reprezentowane było przez 70 osobową grupę uczniów.

– Dla nich ta pielgrzymka jest bardzo ważna. Odbywa się niespełna miesiąc przed egzaminem dojrzałości. Niektórzy mówią: “Jak trwoga, to do Boga”, a inni, że przed ważnymi wyborami potrzeba dłuższej modlitwy w innym miejscu niż kościół parafialny, tutaj, u stóp Matki Bożej. Zwłaszcza w tym roku, szczególnie maryjnym (bo wspominamy 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100. rocznicę objawień fatimskich i przede wszystkim w naszej diecezji Jerycho Różańcowe), spotkanie u Matki Bożej jest dla maturzystów bardzo ważnym momentem w życiu – mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego. więcej informacji tutaj ……….