Zajęcia w drukarni Virgo w Radomiu

W piątek 31 marca uczniowie klasy 2gT technik cyfrowych procesów graficznych uczestniczyli w zajęciach praktycznych w drukarni  Virgo Poligrafia w Radomiu.

Firma istnieje od 1995roku i posiada bogaty park maszyn offsetowych i cyfrowych, w pełni wyposażoną introligatornię i nowoczesny dział przygotowania do druku (CtP).

Uczniowie zobaczyli procesy w przygotowali poligraficznej (prepress): przygotowanie plików PDF, korektę w plikach graficznych klientów, przykładowe projekty w programach Ilustrator, InDesign, Corel Draw i Photoshop. Proces naświetlana i wywoływania matryc, impozycję form oraz optymalizację plików pod kątem RIP-owania.

Na etapie Press mieli możliwość zobaczenia druku cyfrowego oraz druku offsetowego arkuszowego na papierze i kartonach.

Na  introligatorni można było zaobserwować  rozbudowany park maszynowy od możliwości cięcia, bigowania, falcowania, perforowania,  po wykonywanie opraw zeszytowych szytych, klejonych a na końcu uszlachetnianie druku poprzez foliowanie i lakierowanie.

To była bardzo ciekawa lekcja!