Kropla krwi – morze pomocy!

W środę, 8 lutego, po raz trzeci w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy w szkole akcję krwiodawstwa. Krwiodawcy przekazali ponad 11 litrów krwi!

Taki wynik cieszy tym bardziej, że wśród krwiodawców największą część stanowią nasi maturzyści, a był to dla nich bardzo trudny tydzień. Od poniedziałku trwały bowiem matury próbne. Na korytarzach szkoły można też było spotkać naszych absolwentów, którzy kontynuują ten piękny gest, jakim  jest oddawanie krwi od czasów, kiedy byli jeszcze uczniami „Czerwonego”. W rozmowach podawali jeden powód, dla którego to robią – chęć pomagania innym.

W imieniu ludzi chorych dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich dar serca. Podziwiamy Wasze zaangażowanie i bezinteresowność w niesieniu pomocy potrzebującym.