IMIENINY PANI MARII

Dni Patronki Szkoły

Tegoroczne obchody Dnia Patronki szkoły mają na celu uczczenia wydarzeń związanych z dokonaniami Wielkiej Noblistki – Marii Skłodowskiej –Curie. Chcemy pielęgnować pamięć o naszej patronce, promować ideały, które wcieliła w życie i dzięki którym z sukcesem realizowała swoje pasje.
Skłodowska – kobieta wszechstronnie wykształcona, odważna i charyzmatyczna – to wzorzec dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.
W tym roku postawiliśmy na;
1. Aktywność umysłu, rozwijanie logicznego myślenia poprzez min. udział klas pierwszych w Konkursie Wiedzy o Marii Skłodowskiej –Curie
2. Zwiedzanie wystawy na temat życia i osiągnięć naszej patronki na holu głównym
3. Uwrażliwienie duszy poprzez udział w konkursie plastycznym ,,JEJ PORTRET’’
4. Przybliżenie myśli Marii Skłodowskiej – Curie zawierających głębokie przemyślania, nie tylko naukowe.

Bardzo miło jest nam poinformować, iż :
• Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie zajęła uczennica klasy IżT Sandra Górzyńska. (20/20ptk.)
• Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym ,,Jej Portret” zajęła uczennica klasy IhT Monika Rydz. (104 glosy )

Zwycięzcom gorąca gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

[supsystic-gallery id=’21’]

Posted in Konkursy, Wydarzenia Szkolne.