Akademii Niepodległości IPN – Ignacy Ewaryst Daszyński

W dniu 6 października 2020 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach już po raz siódmy odbyły się zajęcia w ramach Akademii Niepodległości IPN. Tematem przewodnim dzisiejszego wykładu i prezentacji był : „Ignacy Ewaryst Daszyński – (1866 – 1936) i polscy robotnicy wobec najazdu bolszewickiego 1920 roku” którą przygotował prof. dr hab. Marcin Kruszyński z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Do udziału w dzisiejszym wykładzie zaproszono uczniów pionkowskich szkół, a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach reprezentowała młodzież z klasy 2 żTp. Po ciekawym wykładzie wzbogaconym prezentacją multimedialną odbył się konkurs wiedzy o wojnie polsko- bolszewickiej 1920 r. Podczas zajęć Akademii Niepodległości uczniowie mieli też okazję wysłuchać wierszy patriotycznych w interpretacji p. Andrzeja Zwolskiego. Zdobywanie wiedzy historycznej podczas „żywych lekcji” jest najlepszą formą zainteresowania młodego pokolenia dziejami naszego narodu.