Ślubowanie klas pierwszych.

25 września 2020 roku o godzinie 17.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania tegorocznych pierwszoklasistów. Do społeczności szkolnej CKZiU dołączyło 114 uczniów. W sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja szkoły,uczniowie wraz z wychowawcami, nauczyciele i wzruszeni rodzice.

Pani Dyrektor Sylwia Śmietanka przywitała zebranych, przedstawiła kierownictwo szkoły oraz bohaterów uroczystości: klasę 1gpT z wychowawcą panią Justyną Wiszniowską, klasę 1lżpT z wychowawcą panią Ewą Trybułą, klasę 1mtpT z wychowawcą panią Anną Ryczkowską oraz klasę 1apB z wychowawcą panią Anną Okulską.

Momentem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Przy sztandarze rotę wygłosili: Barbara Bartosiewicz z klasy 1gpT, Natalia Góralska z klasy 1lżpT, Amelia Kozłowska z klasy1 mtpT oraz Klaudia Karbowiak z klasy 1apB.

Podniosły i wzruszający charakter miało jeszcze jedno wydarzenie tejże uroczystości. Pani Dyrektor Magdalena Wiśniewska wręczyła stypendia Starosty Radomskiego aż dwunastu najlepszym uczniom ,,Czerwonego’’. Wyróżnieni zostali: Ada Rębiś (klasa 4gT-technik grafiki i poligrafii cyfrowej), Maria van der Donk (klasa 2htT-technik organizacji turystyki), Julia Wasiak (klasa 2htT-technik organizacji turystyki), Jakub Jastrzębski (klasa 4mT-technik mechanik), Szymon Nercz (klasa 3gT-technik grafiki i poligrafii cyfrowej), Iwona Adamiec (klasa 4 lT- technik logistyk),Adrian Białek(klasa 4lT-technik logistyk), Jaworski Kacper (klasa 4mT-technik mechanik),Joanna Lenarczyk( klasa3 hlT-technik logistyk), Karolina Zyglińska (klasa 3 żT-technik żywienia i usług gastronomicznych),Klaudia Zyglińska (klasa 3 żT-technik żywienia i usług gastronomicznych) i Agata Chęcińska (klasa 2 gTpT- technik grafiki i poligrafii cyfrowej).

Uroczystość ślubowania zakończyło odśpiewanie hymnu szkolnego oraz zaproszenie rodziców uczniów klas pierwszych na spotkania z wychowawcami.

Justyna Wiszniowska